Lepený vinyl je pevná a velmi odolná podlahová krytina, která skvěle imituje vzhled dřeva, kamene i dlažby. Jednotlivé dílce se lepí celoplošně přímo k podkladu, což zajišťuje maximální stabilitu, tichý provoz a dlouhou životnost.
Díky nízké konstrukční výšce je ideální pro renovace a podlahové topení, neboť výborně vede teplo. Embosovaný povrch dodává dekorům realistický plastický vzhled, a vyšší kolekce s vrstvou skelné mřížky navíc minimalizují roztažnost při změnách teploty a vlhkosti.
Lepený vinyl se snadno udržuje, je hygienický a bez spár – vhodný pro bezbariérové řešení i do prostor s vyšší zátěží.
Celoplošné lepení = vysoká stabilita a tichost
Realistické dekory s embosovaným povrchem
Výborná vodivost tepla – ideální pro podlahové topení
Nízká konstrukční výška vhodná pro rekonstrukce
Hygienický povrch a snadná údržba
Vhodný pro bytové i komerční prostory
Kolekce iD Inspiration 55 představuje modulární vinylové podlahy určené pro komerční prostory se střední až vysokou zátěží. Využívá technologii digitálního tisku ve vysokém rozlišení, která umožňuje přesné zachycení přírodních struktur dřeva, kamene či kovu.
Povrchy s ultra matným vzhledem a synchronizovaným gravírováním (EiR) zajišťují realistický dojem a estetickou variabilitu v každém interiéru. Díky široké nabídce formátů a dekorů lze podlahu snadno přizpůsobit různým typům prostor i designovým požadavkům.
Odolnost vůči opotřebení, skvrnám a poškrábání v kombinaci s nenáročnou údržbou činí tuto kolekci vhodnou pro vysokofrekvenčně využívané plochy v oblastech jako je školství, maloobchod, zdravotnictví nebo administrativní prostory.
- Digitální tisk ve vysokém rozlišení
- Ultra matný povrch s autentickým vzhledem
- 102 dekorů v 7 formátech
- 3 struktury se synchronizovaným reliéfem (EiR) ve 14 barvách
- Odolnost proti opotřebení, skvrnám a poškrábání
- Jednoduchá údržba
Typ produktu: Heterogenní PVC podlahová krytina
Bytové použití: třída 23 – vysoká zátěž
Komerční použití: třída 33 – vysoká zátěž
Průmyslové použití: třída 42 – střední zátěž
Celková tloušťka: 2,50 mm
Kolekce Amtico First nabízí odolné vinylové podlahy s realistickým vzhledem dřeva a kamene, ideální pro domácnosti a méně zatěžované komerční prostory. Díky přirozenému reliéfu, sladěné struktuře a parketovým vzorům přináší eleganci i praktičnost v jednom. Samozřejmostí je snadná údržba, dlouhá životnost a ekologický přístup výroby.
- Vysoká odolnost – ideální pro každodenní provoz v domácnostech
- Realistický dřevěný povrch
- Parketové vzory
- Snadná pokládka i údržba
- Ekologicky šetrná výroba
Počet dekorů: 20 dřevěných | 6 kamenných | 8 parketových vzorů
Nášlapná vrstva: 0,3 mm
Celková tloušťka: 2 mm
Rozměry dílců: 184 × 1219 mm, 305 × 610 mm
Zkosené hrany: Ano
Pokládka: Lepená
Použití: Domácnosti, méně frekventované komerční prostory
Spojení moderního vzhledu a praktičnosti
Gerflor Creation 55 je stylová vinylová podlaha vhodná pro obchody, kanceláře i moderní domácnosti. Díky pevnému lepenému systému se hodí i do více zatížených prostor. V nabídce najdete mnoho dekorů i formátů, které připomínají skutečné dřevo nebo kámen.
Proč si ji vybrat?
- Stabilní pokládka – lepený systém vydrží roky
- Pohodlí a klid – tlumí kroky (až o 4 dB)
- Bezpečnost – protiskluzový povrch
- Odolnost – zvládne i intenzivní provoz
- Snadná údržba – povrchová úprava chrání před škrábanci i skvrnami
Styl a formáty:
- Extra dlouhé lamely a velké dlaždice
- Realistický vzhled dřeva a kamene díky embosování
- Jemně zkosené hrany pro přirozený efekt
Šetrné k životnímu prostředí:
- Vyrobeno z recyklovatelných materiálů (až 35 % podíl)
- Bez škodlivých látek – bez ftalátů a formaldehydu
- Velmi nízké emise – zdravé prostředí pro každého
Kolekce Grandissimo 0,55 přináší do interiérů eleganci a nadstandardní pocit exkluzivity. Díky velkým formátům lamel a speciální extra matné povrchové úpravě s autentickou strukturou dřeva působí podlaha velmi přirozeně. Čtyři dekory věrně napodobují unikátnost dřeva, takže interiér získá styl i pohodlí v jednom.
Kolekce Authentic Oak 0,55 nabízí dekory dubu, které ztělesňují krásu přírodních odstínů a zároveň využívají technologii Embossing Register pro vzhled pravého dřeva. Díky možnosti doplnění voděodolnou lištou Nautic ve stejném odstínu působí podlaha ještě luxusněji. Výsledkem je interiér, který působí jako zámecký klenot.
Podlahy Design Vinyl Extreme 0,55 vynikají extrémní odolností a stabilitou. Jsou ideální do prostor s vysokým provozem – kanceláří, obchodů, hotelů nebo restaurací. Kolekce nabízí široký výběr dekorů a technologie Embossing Register nebo Random Embossing Register pro autentický vzhled. Praktické řešení pro místa, kde je kvalita a odolnost na prvním místě.
Kolekce Divino 0,55 patří mezi nejoblíbenější díky svým šesti výjimečným dekorům. Vzhled k nerozeznání od pravého dřeva a špičková odolnost dělají z této kolekce doslova „božské“ řešení pro moderní interiéry. Podlahy jsou krásné, praktické a nesmrtelné ve své kvalitě i stylu.
Design Stone 0,55 přináší dekory kamene a betonu, které se skvěle hodí do industriálních interiérů i k čisté eleganci přírodních materiálů. Na rozdíl od skutečného kamene jsou podlahy příjemné na dotek, teplé a akusticky komfortní. Díky odolnosti vůči vlhkosti jsou ideální i do koupelen, kuchyní nebo vstupních hal. Styl, praktičnost a pohodlí v jednom.
Ultimo Stone 0,55 je kolekce, která vyniká vzhledem dlažby, ale zároveň přináší teplo a komfort vinylové podlahy. Dekory z této řady jsou ideální například do koupelen, kde nahradí studenou keramiku příjemně působícím povrchem, který je zároveň praktický a elegantní.
Kolekce XL 0,55 září čtyřmi dekory – Dub Sirius, Dub Vega, Dub Electra a Dub Polaris. Díky větším formátům lamel (2,5 × 228,6 × 1524 mm) působí prostorně a moderně, zatímco přírodní odstíny dubu navozují hřejivou atmosféru domova. Stylová volba, která rozzáří každý interiér.
Spojení odolnosti, designu a funkčnosti
Vinylová kolekce Amtico Spacia přináší přírodní vzhled dřeva, kamene, mramoru nebo teraca v moderním provedení. Díky 13 různým velikostem dílců a možnostem pokládky si snadno vytvoříte podlahu na míru.
Podlahy jsou odolné, snadno udržovatelné a vybavené antimikrobiální technologií. Pro větší komfort je k dispozici i akustická vrstva, která tlumí hluk až o 18 dB.
Rozměry a varianty:
U některých dekorů se mohou dostupné rozměry a ceny lišit od výchozí nabídky. Pro detailní informace rozklikněte konkrétní produkt nebo nás kontaktujte – rádi poradíme.
Základní parametry:
- 94 dekorů
- Nášlapná vrstva: 0,55 mm
- Celková tloušťka: 2,5 mm
- 13 formátů dílců
- Zkosené hrany: ano
- Vhodné pro: domácnosti, komerční objekty
- Pokládka: lepená
Vinylové podlahy Expona Domestic patří mezi stálice evropského trhu díky své vyvážené kombinaci kvality, designu a dostupnosti. Nabízejí širokou škálu dekorů realisticky imitujících dřevo, kámen i dlažbu.
Výroba probíhá pod značkou Objectflor, renomovaného evropského výrobce s důrazem na inovace, dlouhou životnost a vysoké užitné vlastnosti. Podlahy jsou teplé na dotek, tiché při chůzi a odolné vůči vodě, opotřebení i skluzu.
Splňují nejpřísnější emisní normy Indoor Air Comfort Gold, neobsahují ftaláty, formaldehyd ani jiné škodlivé látky. Jsou vhodné pro podlahové topení a uplatní se jak v domácnostech (třída 23), tak v komerčních (32) a lehkých průmyslových prostorech (41).
Vinylové podlahy z kolekce Design Vinyl Home 0,3 jsou jako stvořené pro domácnosti. Dřevěné dekory v různých odstínech působí autenticky díky povrchové úpravě Embossing Register nebo Random Embossing Register, která jim dodává přirozený vzhled pravého dřeva. Výsledkem je příjemná a útulná atmosféra v každém interiéru. Kolekce vyniká výborným poměrem cena – kvalita – design, a proto patří mezi oblíbené volby zákazníků.
Pokud hledáte kvalitní podlahu za dostupnou cenu, kolekce Economy Vinyl 0,3 je ideální volbou. Nabízí 8 zajímavých dekorů bez fáze, které díky povrchové úpravě Embossing Register vypadají jako přírodní dřevo. U dekorů 4301 a 4302 se efekt přirozenosti ještě více umocňuje pestrou barevností lamel. Extra široké lamely podtrhují krásu jednotlivých dekorů a činí tuto kolekci atraktivní volbou pro praktické a stylové bydlení.
Kolekce Style Floor 0,3 přináší do interiéru nejen klasické evropské dubové dekory, ale také exotické dřeviny, jako je jasan, kaštan, jedle nebo bomanga. Zaujmou i speciální dekory Dub Fishbone Bristol (30029) a Dub Fishbone Oxford (30030), které se pokládají do stromečkového vzoru a působí jako luxusní dřevěné parkety. Tato kolekce je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí svému interiéru dodat osobitý charakter.
Kolekce XL 0,3 nabízí velkoformátové vinylové podlahy v moderních odstínech dubu. Povrchová úprava Embossing Register dodává dekorům přirozený vzhled a pocit skutečného dřeva. Díky lepenému provedení získáte odolnou a stabilní podlahu, která bude spolehlivě sloužit mnoho let. Velký formát lamel zároveň opticky zvětší prostor a dodá interiéru moderní nádech.
Přírodní vzhled, odolnost a tichý komfort
Kolekce Amtico Form vnáší do interiérů rustikální kouzlo dřeva a kamene. Strukturovaný povrch podlah působí autenticky a výborně ladí s komerčními i obytnými prostory. Díky vysoké odolnosti, snadné údržbě a antimikrobiální úpravě je Amtico Form ideální volbou i pro náročnější provozy.
Dostupné rozměry a orientační ceny:
Prkna:
• 2,5 × 152,40 × 914,40 mm – 2,5 m² / balení
→ 1 070 Kč bez DPH / m²
→ 2 675 Kč bez DPH / balení
→ 3 236,75 Kč s DPH / balení
• 2,5 × 182,20 × 1219,20 mm – 2 m² / balení
→ 2 140 Kč bez DPH / balení
→ 2 589,40 Kč s DPH / balení
Kámen:
• 2,5 × 304,80 × 609,60 mm – 2,61 m² / balení
→ 2 792,70 Kč bez DPH / balení
→ 3 379,17 Kč s DPH / balení
Upozornění:
Všechny dekory Amtico Form jsou dostupné pouze na objednávku a je možné je zakoupit pouze po celých baleních.
Ceny se liší dle rozměrů a dekoru – pro přesnou kalkulaci nás prosím kontaktujte.
Conceptline
Vinylová kolekce Conceptline od německé společnosti Karndean International představuje ověřené řešení pro bytové i lehce zatížené komerční prostory. Výrobky jsou zcela bez ftalátů a formaldehydu a jako jedny z mála na trhu nesou prestižní certifikaci Indoor Air Comfort Gold, udělovanou pouze produktům s nejnižšími emisemi.
Podlahy Conceptline se vyrábějí v lepené verzi a díky nízké celkové tloušťce jsou ideální pro rekonstrukce i novostavby.
Díky odolnosti proti vlhkosti, protiskluzovému povrchu a snadné údržbě je možné podlahu použít v obytných místnostech, chodbách, kuchyních i koupelnách. Systém je kompatibilní s teplovodním podlahovým topením, při dodržení technických podmínek.
Výroba probíhá s důrazem na dlouhodobou udržitelnost. Podlahy jsou 100% recyklovatelné a doporučovány pro použití v nízkoenergetických a pasivních domech, kde je kvůli nižší výměně vzduchu kladen důraz na co nejnižší emise z materiálů.
Lepená vinylová podlaha s nízkou montážní výškou
Široká nabídka dekorů dřeva a kamene s autentickou strukturou
Povrchová úprava PUR – odolná vůči opotřebení, snadno čistitelná
Antistatická, teplá a příjemná na chůzi, tlumí hluk
Vhodná do kuchyní, koupelen i obytných prostor
Kompatibilní s teplovodním podlahovým topením
Bez obsahu ftalátů, formaldehydu, PCP a těžkých kovů
Certifikace Indoor Air Comfort Gold
100% recyklovatelný materiál, ekologicky šetrná výroba
Kolekce Grand Floor 0,4 nabízí širokou škálu dřevěných dekorů, mezi kterými si vybere opravdu každý. Díky nášlapné vrstvě 0,4 mm jsou podlahy vhodné nejen do domácností, ale i do mírně zatěžovaných komerčních prostor, kde spolehlivě obstojí. Ať už sáhnete po kterémkoliv dekoru, získáte kvalitní a stylovou podlahu s dlouhou životností.
Pokud toužíte po kamenném vzhledu bez studeného povrchu, je kolekce Grand Stone 0,4 ideální volbou. Nabízí dekory Manhattan s industriálním nádechem i Light Concrete s autentickým vzhledem betonu. Díky nášlapné vrstvě 0,4 mm jsou tyto podlahy vhodné jak do domácností, tak do lehce zatěžovaných komerčních prostor.
Velkoformátové lamely kolekce XL 0,4 působí moderně a elegantně v každém interiéru. Podlahy vynikají precizně zpracovanou 3D strukturou dřeva a nášlapnou vrstvou 0,4 mm, která zajišťuje dlouhou odolnost. Díky velkému formátu lamel podlahy opticky zvětší prostor a dodají interiéru jedinečný charakter.
Kolekce Projectline představuje osvědčené řešení lepených vinylových podlah pro bytové i komerční využití. Díky nabídce dekorů s autentickou strukturou dřeva, kamene, betonu umožňuje navrhnout interiér v moderním, technickém i rustikálním stylu.
Podlaha je vhodná i do prostor s vyšší vlhkostí, jako jsou kuchyně, koupelny nebo toalety. Nízká konstrukční výška z ní činí ideální volbu pro rekonstrukce. Systém je kompatibilní s teplovodním podlahovým topením, u elektrického topení je nutné dodržet technické podmínky (min. 35 mm nad topnými dráty, max. teplota 27 °C).
Lepená vinylová podlaha Projectline je pružná, tichá a komfortní při chůzi naboso. Díky PUR ochranné vrstvě je navíc antistatická, snadno se čistí a nevyžaduje náročnou údržbu.